OnePlus 5 / OnePlus 6 / OnePlus 6T Problemy z ekranem dotykowym (rozwiązany)

Dla tych, którzy posiadają telefon OnePlus, możesz chcieć wiedzieć, jak rozwiązać niektóre problemy OnePlus 5, OnePlus 6 i OnePlus 6T z ekranem dotykowym. Kilka osób zgłosiło problemy z ekranem dotykowym na OnePlus 5, OnePlus 6 i OnePlus 6T.

Inni mówili, że części ekranu nie działają poprawnie i muszą przenosić aplikacje do różnych obszarów ekranu i używać innych elementów sterujących, aby telefon działał poprawnie bez żadnych problemów.

Oby to był ekran niereaguje lub ekran nie działa w ogóle, wyjaśnimy, jak można rozwiązać te problemy poniżej.

 

Powody, dla których ekran dotykowy OnePlus 5, OnePlus 6 i OnePlus 6T nie działa:

Co jakiś czas podczas procesu wysyłki telefon czasami zostaje podciągnięty, co stwarza pewne problemy z ekranem dotykowym. Ze względu na nadmierne nierówności, wydajność telefonu nie jest idealna, jak to po prostu wyszedł z pudełka.
Innym razem ekran dotykowy nie działa na OnePlus 5, OnePlus 6 i OnePlus 6T, ponieważ usterka oprogramowania. One Plus często wydaje aktualizacje oprogramowania w celu rozwiązania tego typu problemów. Niektóre z nich zajmują więcej czasu niż inne.

 

Sposoby naprawy ekranu dotykowego OnePlus 5, OnePlus 6 i OnePlus 6T nie działają

Pełne przywrócenie ustawień fabrycznych

Najlepszym sposobem, aby przywrócić ustawienia fabryczne One Plus 5, OnePlus 6 i OnePlus 6T, jest udać się do Centrum powiadomień i otworzyć ustawienia. Po tutaj dotknij kopii zapasowej i zresetować, które można znaleźć poniżej użytkownika i kopii zapasowej. Następnie dotknij opcji Przywracanie danych fabrycznych.

Ważne jest, aby pamiętać, że należy wszystko kopii zapasowej w zaawansowanych, aby zapobiec utracie informacji podczas procesu resetowania. Możesz również przeczytać ten bardziej szczegółowy przewodnik, jak przywrócić do ustawień fabrycznych OnePlus.

 

Wyczyść pamięć podręczną telefonu

Jeśli powyższa metoda nie działa, możesz spróbować rozwiązać problem z ekranem dotykowym, czyszcząc pamięć podręczną One Plus 5, One Plus 6 i One Plus 6T. Wykonaj poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak wyczyścić pamięć podręczną na OnePlus 5, OnePlus 6 i OnePlus 6T. Możesz również przeczytać ten bardziej szczegółowy przewodnik, jak wyczyścić pamięć podręczną na OnePlus.

 

Wyłączanie urządzenia OnePlus
Jednocześnie przytrzymaj przyciski Głośność, Zasilanie i Początek
Poczekaj, aż telefon wibruje i logo Androida
Zwolnij przycisk zasilania, trzymając się pozostałych raz
Przeglądaj, aby wyróżnić partycję Wipe Cache
Użyj przycisku Zasilania, aby go wybrać
Następnie przejdź do przycisku Tak i naciśnij przycisk zasilania, aby go
Teraz przejdź do reboot system teraz i naciśnij przycisk zasilania, aby go wybrać
OnePlus 5 uruchomi się ponownie, a pamięć podręczna systemu zostanie wyczyszczona

 

Ukończ twardy reset

Możesz również wykonać twardy reset OnePlus 5, OnePlus 6 i OnePlus 6T. Powinieneś wiedzieć, że twardy reset wyczyści wszystkie aplikacje, ustawienia i dane z telefonu. Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo, możesz wykonać kopię zapasową OnePlus 5, OnePlus 6 lub OnePlus 6T. Sposobem na tworzenie kopii zapasowych OnePlus 5 jest przejście do ustawień i dotknięcie kopii zapasowej & reset. Możesz również przeczytać ten bardziej szczegółowy przewodnik, jak mocno zresetować OnePlus.

 

Wyłączanie urządzenia OnePlus
Jednocześnie przytrzymaj przyciski Głośność, Zasilanie i Początek
Poczekaj, aż telefon wibruje i logo Androida
Zwolnij przycisk zasilania, trzymając się pozostałych raz
Przejrzyj menu Tryb odzyskiwania, aby zaznaczyć “wyczyść dane / przywrócić ustawienia fabryczne”
Użyj przycisku Zasilania, aby go wybrać
Teraz wybierz “Tak — usuń wszystkie dane użytkownika”
Następnie wybierz opcję “uruchom ponownie system teraz”.

 

Wyjmij kartę SIM

Możesz również spróbować wyjąć kartę SIM, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem. Najpierw musisz wyłączyć smartfon. Następnie wyjmij kartę SIM, a następnie włóż ją z powrotem. Teraz włącz OnePlus 5, OnePlus 6 lub OnePlus 6T, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *