Jak włączać i wyłączać autokorektę na urządzeniu OnePlus 7 Pro/OnePlus 7T/OnePlus 6T/OnePlus 5?

Wraz z erą ekranów dotykowych i smartfonów, takich jak OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 6, OnePlus 6T lub OnePlus 5, pisanie na maszynie stało się podstawową czynnością. Ale z pisaniem przychodzi problem literówek i innych błędów gramatycznych. Miejmy nadzieję, że funkcja autokorekty w programach OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 5, OnePlus 6 i OnePlus 6T rozwiąże ten problem podczas pisania. Funkcja autokorekty nie jest jednak geniuszem, ponieważ czasem może poprawić coś poprawnego (coś, co nie jest złe). Taki problem, jeśli występuje uporczywie, może sprawić, że automatyczna korekta w programach OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 6, OnePlus 6T lub OnePlus 5 stanie się dużym bólem głowy.

Dobrą rzeczą jest to, że w programach OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 6, OnePlus 6T lub OnePlus 5 istnieje środek, za pomocą którego można wyłączyć autokorektę, jeśli nie jest ona potrzebna. Można albo całkowicie wyłączyć funkcję autokorekty, albo uniemożliwić rozpoznanie niektórych słów, które zostaną wpisane. Jeśli uważasz, że chcesz wyłączyć i włączyć funkcję autokorekty w programach OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 6, OnePlus 6T lub OnePlus 5, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem.

 

Jak włączać i wyłączać autokorektę w urządzeniach OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 6, OnePlus 6T i OnePlus 5:

Włącz swój smartfon OnePlus.
Przejdź do ekranu, na którym pojawi się klawiatura.
Wybierz i przytrzymaj “Dictation Key”, który znajduje się w pobliżu lewego “Spacji”.
Wybierz opcję “Ustawienia” przekładni
Dotknij i wyłącz “Przewidywalny tekst”, który pojawia się poniżej sekcji “Inteligentne pisanie”.
Alternatywnie można również wyłączyć inne ustawienia, takie jak znaki interpunkcyjne i auto-kapitalizacja.

 

Jeśli później zdecydujesz się włączyć funkcję autokorekty “ON” w programach OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 6, OnePlus 6T lub OnePlus 5, po prostu wrócisz do miejsca, w którym znajduje się klawiatura, przeniesiesz ustawienia i ustawisz funkcję autokorekty na “ON”, a wszystko wróci do normy. Zauważ, że jeśli alternatywnie jest to klawiatura zainstalowana w Google Play, metoda włączania i wyłączania funkcji autokorekty w programach OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 6, OnePlus 6T lub OnePlus 5 może być nieco inna w zależności od układu klawiatury.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *