Jak skalibrować kompas w urządzeniach iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR

Rozumiemy, że szczegółowe poznanie iPhone’a X, iPhone’a XS, iPhone’a XS Maxa i iPhone’a XR wymaga czasu. Dlatego możemy tylko zakładać, że nie miałeś jeszcze czasu, aby odkryć, że Twój nowy iPhone jest wyposażony we wbudowaną aplikację kompasową. Ale w pewnym momencie będziesz musiał skorzystać z kompasu i miejmy nadzieję, że teraz, gdy wiesz, że już jest, oszczędzisz urządzenie na dostanie nowej, zewnętrznej aplikacji.

Zgodziliśmy się, że nie potrzebujesz zewnętrznego kompasu przed wypróbowaniem wbudowanego kompasu, więc pokażemy Ci, jak do niego dotrzeć i go przetestować. Co ważniejsze, przypomnijmy, że zanim będziesz mógł polegać na jego wynikach, musisz skalibrować kompas.

 

Oto jak skalibrować iPhone’a X, iPhone’a XS, iPhone’a XS Maxa i aplikację kompasową iPhone’a XR:

Włączyć ekran;
Uruchomić Ustawienia;
Otwórz zakładkę Prywatność;
Znajdź usługi lokalizacyjne;
Znajdź wpis dotyczący kompasu;
Dotknij go jeden raz, aby go wyłączyć;
Dotknij go jeszcze raz, aby go włączyć.

 

Krótko mówiąc, ten wyłącznik jest faktycznym procesem kalibracji. Robisz to raz i możesz mieć pewność, że iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max i aplikacja kompasowa iPhone XR będą działać tak, jak powinny. Tylko dla zabawy, można spróbować aplikacji innych firm i porównać ich wyniki, ale to by oznaczało załadowanie iPhone’a bez konieczności, prawda?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *