Jak obracać ekran w urządzeniach iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji dostępnych w urządzeniach iPhone 11 pro, iPhone 11 i iPhone 11 Pro max jest funkcja obrotu ekranu. W rzeczywistości, funkcja obracania ekranu jest jedną z podstawowych opcji dostępnych w szerokiej gamie smartfonów. Funkcja ta jest przydatna przy próbie uzyskania dostępu do Internetu lub przy czytaniu wiadomości tekstowych z urządzenia.

Dlatego jeśli wiesz, jak aktywować funkcję obracania ekranu, będzie ona bardzo pomocna. W następnej sesji przedstawimy, w jaki sposób można włączyć funkcję rotacji ekranu. Ponadto dowiemy się, jak badać typowe problemy związane z funkcją rotacji ekranu w urządzeniach iPhone 11, iPhone 11 Pro Max i iPhone 11 Pro.

Procedura włączania funkcji rotacji ekranu w telefonie iPhone11 Pro Max, iPhone 11 Pro i iPhone 11

Stuknij w ekran główny
Przejdź do funkcji łatwego dostępu, przesuwając dno do góry.
W prawym dolnym rogu widać ikonę z małym okręgiem i zamkiem na środku.
Kliknij na małe kółko i obróć iPhone’a, aby sprawdzić, czy nastąpiła zmiana.

 

Po włączeniu funkcji obracania ekranu w urządzeniach iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max, ekran powinien obracać się przy pierwszym obróceniu. Jeśli dotknięcie ikony blokady nie spowoduje żadnych zmian, może wystąpić problem z telefonem.

Może to być problem z akcelerometrem w telefonie, który jest czujnikiem uczestniczącym w obracaniu ekranu. Brak reakcji jest znakiem wskazującym na ten problem. Aby upewnić się, że jest to przyczyna, spróbuj skorzystać z aplikacji aparatu.

Jak rozwiązać problem braku reakcji na obracanie się ekranu w urządzeniach iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max

Twardy reset w telefonie iPhone jest pierwszym rozwiązaniem, które daje próbę. Sprawdź, czy problem jest rozwiązany
Sprawdź na ekranie serwisowym, czy przewoźnik mógł zablokować tę funkcję.
Skontaktuj się z dostawcą usług i zapytaj, czy można przeprowadzić reset fabryczny.

W przypadku, gdy wszystkie ustalenia wskazują, że należy wykonać reset fabryczny, można to zainicjować za pomocą opcji backup i reset. Po upewnieniu się, że wszystkie dane są zabezpieczone, należy przejść do instrukcji obsługi i postępować zgodnie z instrukcjami użytkownika.

Nie należy próbować czegoś, co mogłoby doprowadzić do zniszczenia telefonu. W każdym razie, uderzenie w urządzenie elektroniczne nie zmienia niczego, a jedynie pogarsza sytuację.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *