Jak naprawić problem z mikrofonem Note 8 / Note 9 / Note 10

Jeśli kupiłeś nowy telefon Samsung, możesz chcieć wiedzieć, jak rozwiązać problem z mikrofonem Note 8, Note 9 i Note 10. Ten drobny problem może powodować u niektórych poważny ból głowy, ponieważ eliminuje podstawową funkcję używaną do wywoływania.

Ale nie martw się, jeśli masz mikrofon, który nie działa w Samsung Note 10, Note 9 i Note 8, można go dość łatwo rozwiązać, a osoba po drugiej stronie połączenia nie będzie miała więcej problemów ze słyszeniem.

Mikrofon nie działa, sprowadza się do problemu z oprogramowaniem lub sprzętem. Jeśli problem dotyczy sprzętu, potrzebujesz specjalisty, który sprawdzi Twoje urządzenie. Jednak problemy z oprogramowaniem można rozwiązać za pomocą kilku rozwiązań, które przedstawimy poniżej.

Sprawdź, czy nie ma wadliwych aplikacji innych firm

Możliwe, że problem z mikrofonem Samsung Note 10, Note 9 i Note 8 jest spowodowany przez aplikację innej firmy. Jeśli niedawno zaktualizowałeś aplikację lub pobrałeś nową, dobrze jest przeprowadzić test, aby upewnić się, że żadna aplikacja nie powoduje problemu z mikrofonem. Można to zrobić, przełączając telefon w tryb awaryjny i działając w normalnym trybie działania, usuwając wszelkie aplikacje innych firm, które powodują problem.

 

Aby uruchomić w trybie awaryjnym w Note 10, Note 9 i Note 8:

  Wyłącz Samsung Note 8, Note 9 lub Note 10;
  Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania po wyłączeniu telefonu przez 30 sekund;
  Puść przycisk, gdy zobaczysz dziennik Samsunga na ekranie;
  Teraz naciśnij i przytrzymaj Głośność;
  Zwolnij przycisk, gdy telefon zacznie się ponownie uruchamiać;
  Zobaczysz teraz tekst trybu awaryjnego pojawiający się na ekranie;
  Zwolnij przycisk głośności i zacznij testować mikrofon.

 

 

Daj telefonowi przerwę

Czasami nadmierne użycie smartfona może być przyczyną niedziałania mikrofonu w Note 10, Note 9 i Note 8. Zaleca się wyłączenie telefonu i wyjęcie karty SIM oraz pozostawienie telefonu na kilka minut. Następnie włóż kartę SIM z powrotem i uruchom ponownie telefon i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Sprawdź, czy nie występują problemy z akcesoriami

Często zdarza się, że problemy z mikrofonem w Samsung Note 8, Note 9 i Note 10 mogą być spowodowane przez urządzenie Bluetooth połączone z telefonem. Powoduje to zepsucie zestawu głośnomówiącego, ponieważ smartfon otrzymuje kilka różnych wskazówek dotyczących kierowania dźwięku. Sposób, w jaki możesz to przetestować, odłączając wszelkie urządzenia Bluetooth podłączone do Note 8, Note 9 lub Note 10 i przetestuj mikrofon. Jeśli telefon nadal ma problemy z mikrofonem, przeczytaj poniższe sugestie.

 

Wyklucz problemy z oprogramowaniem układowym

Jeśli Twój mikrofon nadal nie działa w Samsung Note 8, Note 9 i Note 10, możliwe, że występują problemy z oprogramowaniem układowym lub ogólne problemy z ustawieniami. Oba problemy można naprawić, przywracając ustawienia fabryczne. Przywrócenie ustawień fabrycznych wyczyści wszystko w telefonie i sprawi, że będzie wyglądał jak nowy po wyjęciu z pudełka. Przed przywróceniem ustawień fabrycznych zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkiego z Notatki. Następnie wykonaj przywracanie ustawień fabrycznych w Samsung Note, aby naprawić problem z niedziałającym mikrofonem. Zanim to zrobisz, sprawdź śruby wayfarer rb 2140.

 

W przypadku, gdy żadne z powyższych rozwiązań nie działa:

  Sprawdź, czy wokół mikrofonu nie ma brudu, kurzu lub innych przedmiotów - jeśli coś jest wokół mikrofonu, wyczyść go i sprawdź, czy możesz znaleźć poprawę w jakości mikrofonu;
  Ostatnim zaleceniem jest zanieść Samsung Note do autoryzowanego technika, ponieważ problem może być czymś więcej niż problemem z oprogramowaniem.

 

Po wykonaniu powyższych czynności powinieneś wiedzieć, jak naprawić mikrofon nie działa w Note 10, Samsung Note 9 i Note 8. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu z rozwiązaniami programowymi, problem może być związany ze sprzętem telefon i technik powinni być w stanie rozwiązać problem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *