Jak wyczyścić pamięć podręczną na Huawei P20 i P20 Pro

Możesz łatwo rozwiązać niektóre problemy, które występują na oprogramowaniu Android. Pełne przywrócenie ustawień fabrycznych lub czyszczenie pamięci podręcznej to najlepsze opcje rozwiązywania problemów z błędami lub oprogramowaniem. Różne sytuacje podczas wyczyszczenie pamięci podręcznej na Huawei P20 i P20 Pro działa, gdy smartfon jest powolny, telefon ma opóźnienia, usterki lub okrywanie telefonu jest zamrażanie. Oto przewodnik, jak wyczyścić pamięć podręczną w pamięci podręcznej Huawei P20 i P20 Pro. Ale najpierw odpowiedzmy na następujące pytanie.

 

Co to jest pamięć podręczna i jakie są funkcje?
Huawei P20 i P20 Pro ma dwa różne rodzaje pamięci podręcznej. Istnieje pamięć podręczna aplikacji, a następnie jest pamięć podręczna systemu. Aplikacje na Huawei P20 i P20 Pro mają własną pamięć podręczną zainstalowaną w aplikacji. Główną funkcją pamięci podręcznej jest umożliwienie czasowego przechowywania danych w celu uzyskania lepszej pomocy podczas przełączania między aplikacjami. Pamięć podręczna systemu w Huawei P20 i P20 Pro robi to samo, a pamięć podręczna na Android Software robi to w poszczególnych aplikacjach. W związku z tym, gdy aplikacje są upaść i zamrażania, wskazane jest, aby wyczyścić wymazanie pamięci podręcznej systemu. Powinno to rozwiązać problem

 

Czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji na Huawei P20 i P20 Pro

Jeśli jest to tylko określona aplikacja, której dotyczy problem, najlepiej wyczyścić pamięć podręczną aplikacji. Aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji w Huawei P20 i P20 Pro, wykonaj poniższą procedurę.

1. Włącz aplikację Huawei
2. Otwórz ustawienia i kliknij menedżera aplikacji
3. Wybierz aplikację, dla której chcesz wyczyścić pamięć podręczną
4. Poszukaj ekranu informacji o aplikacjach po wybraniu aplikacji
5. Dotknij wybranej pamięci podręcznej
6. Jeśli chcesz wyczyścić pamięć podręczną dla wszystkich aplikacji, przejdź do ustawień i dotknij pamięci masowej
7. Dotknij “danych w pamięci podręcznej”, aby wyczyścić wszystkie aplikacje pamięci podręcznej jednocześnie.

 

Uwaga: Nigdy nie należy wybierać opcji “Wyczyść dane”, ponieważ spowoduje to utratę wszystkich informacji przechowywanych w aplikacjach. Należą do nich hasła, gry, postęp, preferencje i ustawienia.

 

Alternatywne rozwiązanie, jeśli czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji nie pomaga
Następnym rozwiązaniem, które powinieneś wypróbować, jeśli wyraźna pamięć podręczna na Huawei P20 i P20 Pro nie pomoże, to ponowne uruchomienie urządzenia. Przed zresetowaniem Huawei P20 i P20 Pro musisz wykonać kopię zapasową wszystkich danych, aby nie stracić niczego po ponownym uruchomieniu urządzenia. Jeśli problem nadal występuje po ponownym uruchomieniu urządzenia, następną alternatywą jest wykonanie czyszczenia pamięci podręcznej. Jest to również określane jako wyczyszczenie partycji pamięci podręcznej na Huawei P20 i P20 Pro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *