Jak włączyć tryb deweloperski w Galaxy S20 i Galaxy S20+ Plus

Ostatnie wydanie Samsung Galaxy S20 i Galaxy S20+ Plus przyniosło wiele różnych funkcji, elementów sterujących, ustawień bezpieczeństwa i niektórych opcji, które Google zdecyduje się ukryć przed standardowym użytkownikiem. Dobrą wiadomością jest to, że włączając tryb programisty w Galaxy S20, możesz uzyskać kontrolę nad wieloma ukrytymi funkcjami, które możesz zmienić w Galaxy S20 i Galaxy S20+ Plus. W trybie deweloperskim możesz kontrolować dodatkowe aspekty urządzenia, zmieniać ustawienia lub włączać debugowanie USB dla zaawansowanych funkcji, aby włączyć ukryte menu programisty w ustawieniach.

Niezależnie od tego, czy chcesz zostać programistą, zainstalować oprogramowanie innych firm lub ROM, czy po prostu chcesz włamać się i zadzierać z nowym telefonem, musisz zacząć od odblokowania menu programisty. To rzeczywiście dość łatwe i zajmuje tylko 5-6 dotknięć ekranu, więc czytaj dalej, aby uzyskać pełne instrukcje i podział wizualny. Poniżej znajduje się przewodnik dotyczący włączania trybu deweloperskiego w Galaxy S20:

 

Jak włączyć tryb programisty w Galaxy S20

Najpierw przejdź do menu ustawień. Możesz również dostać się tutaj, przesuwając w dół paska powiadomień i dotykając tej samej ikony w kształcie koła zębatego w prawym górnym rogu wyświetlacza. Po przejściu do ustawień przejdź do “Informacje o urządzeniu” i wybierz “numer kompilacji”. (Uwaga: Czasami trzeba szybko dotknąć kilka razy na numer kompilacji 6-7 razy i odblokuje menu dewelopera). Po kilku dotknięć zobaczysz monit, a następnie naciśnij jeszcze cztery razy i gotowe. Następnie wybierz przycisk wstecz i wróć do oryginalnego menu ustawień podstawowych w Samsung Galaxy S20. Po powrocie do normalnych ustawień zobaczysz zupełnie nową opcję nad “O urządzeniu”. Opcje dewelopera znajdują się teraz tuż nad ustawieniem Informacje o urządzeniu, a dotknięcie spowoduje przejście użytkowników do wcześniej ukrytego menu dewelopera, które musi zostać włączone, aby uzyskać pełną funkcjonalność. Po włączeniu trybu deweloperskiego w Samsung Galaxy S20 zobaczysz wiele ustawień, które są skierowane do zaawansowanego użytkownika. Główną zaletą odblokowania menu dewelopera jest posiadanie tych ustawień, które nie są dostępne dla podstawowych użytkowników. Podczas przeglądania opcji programisty zobaczysz niektóre opcje skali animacji ustawione na 1x. Obniżenie ich do 0,5x sprawi, że telefon będzie czuł się znacznie szybciej.

 

Czy należy włączyć tryb deweloperski?

Po włączeniu opcji programistycznych w Samsung Galaxy S20 nie ma żadnych uszkodzeń, które zostaną wyrządzone smartfonowi. W trybie deweloperskim zobaczysz opcje, które są ukryte przez Google z jakiegoś powodu, ale ci, którzy chcą zmodyfikować swoje urządzenie, będą musieli uzyskać dostęp do kilku z tych ustawień.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *